Dovolená na Lipně

Za poslední roky se díky mnoha podnikatelským aktivitám rozšířily možnosti kvalitního trávení volného času ať už v létě, nebo v zimě. Zvýšila se úroveň stravovacích a ubytovacích služeb i kulturní nabídka a zázemí jednotlivých rekreačních oblastí. Naskýtá se řada příležitostí, jak relaxovat, sportovat, poznávat či vyzkoušet něco úplně nového, jako je např. jachting, let balonem, jízda se psím spřežením nebo sjíždění Vltavy na raftech. Je možné si objednat dovolenou přímo na míru.

Lipensko   Čertova stěna

Dovolená na Lipně v létě

Léto na Lipensku, to je voda, slunce, zmrzlina, koupání a další aktivity, které si stačí vybrat z pestré nabídky rekreačních center: pěší turistika, cykloturistika, jachting, potápění, windsurfing, hipoturistika, nordic walking, golf, wellness, jízda na člunech po jezeře nebo sjíždění Vltavy, houbaření, rybaření. Den je možné zakončit tradičně u ohně s kytarou, návštěvou některého z letních kin či večerních klubů a diskoték, posezením v příjemné restauraci.

rybaření   Slideland - Bobová dráha Lipno

Dovolená na Lipně v zimě

Zima je na Lipně ve znamení sněhu, slunce, svařeného vína a lyžování. Celým Lipenskem vede mnoho kilometrů tras pro běžkaře, příznivci sjezdového lyžování a snowboardingu ocení nabídku moderního skiareálu na Kramolíně, ale i sjezdovky na rakouské straně (Hochficht). Téměř každou zimu přehrada zamrzne a vytvoří obrovské kluziště pro zájemce o bruslení a sporty s ním spojené. Přes zamrzlé jezero také vedou běžkařské stopy. I v zimě je možné využít wellness služeb bezpočtu hotelů, penzionů a sportovních center.

běh na lyžích   lyžování